STELLA MARIS

Chór żeński STELLA MARIS parafii pw. Bł. Bpa Władysława Gorala powstał w październiku 2014 roku. Celem zespołu jest przede wszystkim udział w liturgii mszy św. i podkreślanie śpiewem jej uroczystego charakteru. Chór występuje również w koncertach i bierze udział w festiwalach i konkursach. Zespół wykonuje repertuar religijny od średniowiecznego chorału gregoriańskiego po współczesne pieśni i utwory religijne. Szczególnie akcentuje w repertuarze rys maryjny, nawiązując do obranej nazwy – tytułu Maryi, Gwiazdy Morza. W repertuarze chóru są również utwory patriotyczne i ludowe.
Do znaczących już sukcesów chóru należą:
– I miejsce w XX Festiwalu Pieśni Maryjnej „Ave Maria” w Garbowie (maj 2014);
– Wyróżnienie w Konkursie PPiPP „Ojczyzno moja najmilsza” w Lublinie (listopad 2015);
– I miejsce w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach (styczeń 2016);
– NAGRODA w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej (listopad 2016);
– BRĄZOWY DYPLOM w XI Festiwalu Muzyki Chóralnej Mater Misericordiae w Ząbkach (maj 2017);
– III NAGRODA w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno moja najmilsza – Miasto moje kochane” – edycja specjalna z okazji 700-lecia Lublina (listopad 2017).
W styczniu 2018 r. chór wystąpił z koncertem kolęd w Dworze Mieszczańskim w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Założycielką i dyrygentką chóru jest Barbara Cedrowska, absolwentka Instytutu Muzykologii KUL, długoletnia dyrygentka Chóru Dziecięcego PEREŁKI SP nr 21 w Lublinie i programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, nauczyciel w szkołach muzycznych regionu.

Stella Maris